Acturum Real Estate AB: Utveckling av Biovation Park, www.biovationpark.com
Adduct Analys AB: Dosjustering i cancerterapi, www.adductanalys.com 
Anocca AB
: Forskning och utveckling inom bioteknologi, www.anocca.com
Ása Jóhannsdóttir Grafisk Design AB: Grafisk design, www.dottir.se
BiQ Pharma AB: Samarbetspartnern för läkemedelsutveckling, tillverkning och analys, www.biqpharma.com
BC Process & Life Science Consulting AB: Consultancy in Life Science, www.bc-process.com
Bright Day Inventions AB: Forskning och utveckling.

Chemnotia AB: Expertis inom synteskemi, www.chemnotia.com
Clinstorage AB: GMP lagring av prover och produkter, www.clinstorage.se
Dorimax AB: Import och försäljning av glutenfria produkter, www.dorimax.se
Effektivia AB: Administration och management support, www.effektivia.com
Enemeria AB: NMR analyser, ivan.romero@comhem.se
Fysiolabbet AB: Testar och design av träning och hälsoprogram, www.fysiolabbet.se
Metasafe AB: Läkemedelsmetabolism tjänster och expertis, www.metasafe.se
Microrapid Consulting AB: Mikrobiologiska tester och rådgivning, www.microrapidconsulting.se
Montico AB, rekrytering, www.montico.se
N4 Teknik AB
: Service och underhåll till forskning och laboratorier, www.n4.nu
Nanologica AB: Produktion och utveckling av nanoporös silica, www.nanologica.com
Novandi Chemistry AB: Isotopkemi, www.novandi.se
Novel Medic AB: Tillverkning och försäljning av sterila produkter, kemikalier och medicinteknisk utrustning, www.novelmedic.se
Noviga Research AB: Forskning och utveckling inom cancerläkemedel, marita.hogberg@novigaresearch.com
Offspring Biosciences AB: Bildanalys av celler och vävnader, www.offspringbiosciences.se
PEthmark AB: Utveckling av diagnostiska tests för kronisk alkohol intag www.redhotdiagnostics.com/phosphaditylethanol-peth
Pharem Biotech AB
: Teknologiutveckling för vattenrening, www.pharembiotech.se
Pragmator Management AB: Organisationsutveckling, www.pragmator.com
Property Partner AB: Fastighetsservice och underhåll, www.propertypartner.se
RedHot Diagnostics AB
: Utveckling av in-vitro diagnostiska metoder, www.redhotdiagnostics.com
Renosearch AB: Konsulttjänster inom bioteknologi, stefan.rehnmark@renosearch.se
Sado Finans AB: ekonomisk och finansiell rådgivning, www.sadofinans.se
Salipro Biotech AB: Nanoteknologi inom läkemedelstillverkning, salipro.com
SP Process Development
: Utveckling av produkter och produktionsprocesser, http://www.sp.se/sv/units/sppd/Sidor/default.aspx 
Swea IP Law AB: Patentbyrå, www.swea-ip-law.se
Swetox: Nationellt institut inom toxikologi forskning och utbildning, www.swetox.com
Södertälje Ryggklinik & Friskvård, Leg Naprapat Stefan Yderström, www.yderstrom.se
Södertälje Sjukhus: Diabetesforskning, mikael.runsio@sodertaljesjukhus.se
Telge Kemi AB: Synteskemi på uppdrag,
Toxicology Knowledge Team Sweden AB
: Konsulter inom toxikologi, www.tktsweden.se
Transcutan AB: Utveckling och marknadsföring av medicinsk utrustning, johan.ryden@transcutan.com
Uppsala Innovation Center AB: Företagsinkubator, www.uic.se
Virtum Sverige AB: Utveckling av produkter med kolfiber