Acturum Real Estate AB: Utveckling av Acturum Biovation, www.acturumbiovation.com
Adduct Analys AB: Dosjustering i cancerterapi, www.adductanalys.com 
Anocca AB
: Forskning och utveckling inom bioteknologi, www.anocca.com
Ása Jóhannsdóttir Grafisk Design AB: Grafisk design, www.dottir.se
AQPS: Projektledning inom utveckling och tillverkning av läkemedel och medicintekniska produkter, www.aqps.se

Cellavos: Forskning och utveckling
Chemnotia AB
: Expertis inom synteskemi, www.chemnotia.com
Cytodelics AB: Tillverkning kemikalier
Cyxone AB: Klinisk Biomedicin, www.cyxone.com
Dorimax AB
:
Import och försäljning av glutenfria produkter, www.dorimax.se
Effektivia Management & Administration AB: Administration och management support, www.effektivia.com
Enemeria AB: NMR analyser, ivan.romero@comhem.se
Fysiolabbet AB: Testar och design av träning och hälsoprogram, www.fysiolabbet.se
Gabather: Läkemedelsforskning och utveckling, www.gabather.com
Infiniton AB: Forskning och utveckling

Metasafe AB: Läkemedelsmetabolism tjänster och expertis, www.metasafe.se
N4 Teknik AB
: Service och underhåll till forskning och laboratorier, www.n4.nu
Nanologica AB: Produktion och utveckling av nanoporös silica, www.nanologica.com
Nanolith AB:   www.nanolith.se
Nordic Bioanalysis AB: Samarbetspartnern för läkemedelsutveckling, tillverkning och analys, www.norbab.com
Novandi Chemistry AB: Isotopkemi, www.novandi.se
Novel Medic AB: Tillverkning och försäljning av sterila produkter, kemikalier och medicinteknisk utrustning, www.novelmedic.se
Noviga Research AB: Forskning och utveckling inom cancerläkemedel, marita.hogberg@novigaresearch.com
Offspring Biosciences AB: Bildanalys av celler och vävnader, www.offspringbiosciences.se
Peoples Garden: Nordiska former, kvalitet och konsthantverk i trädgården, www.peoplesgarden.se
PEthmark AB: Utveckling av diagnostiska tests för kronisk alkohol intag www.redhotdiagnostics.com/phosphaditylethanol-peth
Pharem Biotech AB
: Teknologiutveckling för vattenrening, www.pharembiotech.se
PlantVision AB: konsultföretag inom förbättringar av den operativa verksamheten,  www.plantvision.se
Property Partner AB: Fastighetsservice och underhåll, www.propertypartner.se
RedHot Diagnostics AB
: Utveckling av in-vitro diagnostiska metoder, www.redhotdiagnostics.com
Renosearch AB: Konsulttjänster inom bioteknologi, stefan.rehnmark@renosearch.se
Scania 
SSG Standard Solutions Group:   www.ssg.se
Swea IP Law AB
: Patentbyrå, www.swea-ip-law.se
Swetox: Nationellt institut inom toxikologi forskning och utbildning, www.swetox.com
Södertälje Ryggklinik & Friskvård, Leg Naprapat Stefan Yderström, www.yderstrom.se
Södertälje Sjukhus: Diabetesforskning, mikael.runsio@sodertaljesjukhus.se
Telge Kemi AB: Synteskemi på uppdrag
Toxicology Knowledge Team Sweden AB
: Konsulter inom toxikologi, www.tktsweden.se
Transcutan AB: Utveckling och marknadsföring av medicinsk utrustning, johan.ryden@transcutan.com
Uppsala Innovation Center AB: Företagsinkubator, www.uic.se
Virtum Sverige AB: Utveckling av produkter med kolfiber